MIS ON SULFAADID, MIKS PEAKS NEID VÄLTIMA JA MILLISEID SHAMPOONE PEAKS KASUTAMA?

22.12.2019

Tänapäeval pöörame me järjest enam tähelepanu toote koostisele, kuna see mida me kanname nahale, imendub meie kõikidesse rakkudesse. Kõigest sellest, mida me kanname oma nahale, sõltub meie naha ja rakkude tervis. Kui keegi kahtleb, et kahjulikud ained läbi naha imenduvad või veel enam, meie tervist mõjutavad, siis mõelge kuidas toimivad rasestumisvastased plaastrid, nikotiiniplaastrid, valuvaigistavad geelid jne.
Samamoodi on ka peanaha ja juustega: kõik koostisained mida sisaldavad shampoonid, palsamid, juukselakid, juuksevärvid, jms imenduvad läbi peanaha.
Üks väga ohtlik rühm keemilisi aineid on sulfaadid.

Oled sa kunagi mõelnud, kui suurt mõju annavad sinu tervisele ja üldisele heaolule tooted mida sa igapäevaselt kasutad? Kui sul tekib terviseprobleem, kas sa oskad seda seostada sellega, millega ennast pesed või oma nahka hooldad?
Ma arvan, et enamus meist ei seosta oma terviseprobleeme näiteks shampooniga, millega juukseid pesed, kuid ometi võiks seda teha.

 

Mis on sulfaadid?


Sulfaadid on soolad, mis panevad toote paremini vahutama ja eemaldavad väga tõhusalt rasu. Enim tuntud sulfaadid shampoonides on naatriumlaurüülsulfaat ja naatriumlaurüüleetersulfaat. Pisut vähem räägitakse, aga siiski tuntakse ja kasutatakse veel kaht: ammooniumlarüülsulfaat ja ammooniumlaurüüleetersulfaat. Tootekoostisest võite neid leida sellisel kujul:

  • SLS – Sodium Lauryl Sulfate,
  • SLES – Sodium Laureth Sulfate,
  • ALS – Ammonium Lauryl Sulfate
  • ALES – Ammonium Laureth Sulfate.

SLS-i on kasutatud algselt autode, masinate, põrandate pesuks kuid nüüd ka inimeste nahahoolduseks.

Sulfaate võib kohata shampoonides, dushigeelides, näopesugeelides, seepides, hambapastades, nõudepesuvahendites ja paljudes teistes pesuainetes. Paljudele meeldibki rikkalik vaht ja on tekkinud arusaam, et mida rohkem vahutab, seda puhtamaks peseb. Sulfaadid eemaldavad küll tõhusalt mustuse ja rasu, kuid viivad nahalt loomuliku kaitsekihi. Ärritades ja kuivatades peanahka, hakkab see veelgi aktiivsemalt rasu tootma.
Kui SLS-i on toote koostises juba 0,5%, siis on SLS nahka ärritav ja kahjulik. 
Shampoonides on SLS-i enamasti lausa 40%. Siit saavad alguse erinevad nahaprobleemid ja muud tervisehädad. Peanahk ja juuksed muutuvad kuivaks, juuksed hakkavad katkema ja välja langema.

Sulfaate tasuks vältida nii palju kui vähegi võimalik, kuna neid seostatakse väga paljude kõrvalmõjudega. Kindlasti ei avaldu need kõrvalmõjud alati kohe. Sufaadid ladestuvad organismi ja mida pikem aeg sellele kulub, seda raskem on leida seoseid.

SLS võib häirida laste silmade normaalset arengut ja tekitada täiskasvanuil silmakae teket. Aeglustab haavade paranemist ja juuksekasvu ning seostatakse ka astma ja viljatuse tekkimisega.
Segunedes teiste kemikaalidega võib see moodustada meie kehas kantserogeenseid ühendeid. Kui avastad, et juukseid langeb välja rohkem kui tavaliselt, peanahk on kuiv ja ketendab ning juuksed lähevad kiiresti mustaks, on soovitav proovida SLS-vaba shampooni. 
Looduslik alternatiiv on näiteks kookosglükosiid (pakil kirjas Coco Glucoside), mis puhastab sama efektiivselt, kuid ei kuivata nahka ega stimuleeri seega rasueritust. Vältida tasub ka SLS-i nõrgemat analoogi Sodium Laureth Sulfate’i.

Selle pärast soovitame kasutada juuste pesemiseks sulfaadivabu shampoone.
Sulfaadivabad shampoonid on vähem agressiivsed ja mõjuvad juuksekiududele paremini, samas puhastavad need juuksed sama tõhusalt kui kõik ülejäänud shampoonid. Lisaks muudavad sulfaadivabad shampoonid iga pesukorraga juuksed tugevamaks ja vastupidavamaks. Juuksed on vähem kahused, lokid püsivad paremini, juuksevärv säilib kauem ja juustes on rohkem pehmust ja niiskust.

 

Millist sulfaadivaba shampooni valida?

Kas su juuksed on värvitud, töödeldud keratiiniga, keemiliselt sirgendatud, kuivad või kahjustatud, kannad juuksepikendusi või on need lokkis?
Leides oma juustele sobiva kirjeldusega shampooni saate rohkem infot klikkides shampooni nimele.

Argaania sulfaadivaba kohevust andev shampoon sobib õhukestele, rasustele, elututele, peadligi hoidvatele juustele.
Shampoon on õrnalt puhastava toimega ja jätab juuksed läikivalt siidiseks, parandades õhukesi ja hapraid juukseid.
Parima võimaliku tulemuse saamiseks on soovitatav shampoonile lisaks kasutada ka Argaania kohevust andvat palsamit või Argaania kohevust andvat juuksemaski
Ei sobi keemiliselt sirgendatud, juustepikendustele, ega värvitud juustele, kuna sisaldab rikkalikult valku.

 

Argaania niisutav sulfaadivaba shampoon puhastab ja elustab õrnalt kuivi ja kahjustatud juukseid. Shampoon on mõeldud kuivadele ja keskmistele juuksetüüpidele. See sobib suurepäraselt ka lokkis, hõljuvatele ja kahustele juustele, keskmise paksusega juustest kuni tihedate juusteni. Muudab juuksed sügavniisutatuks, jättes need siledaks ja pehmeks.
Maksimaalse efekti saamiseks kasutage seejärel Argaania niisutavat palsamit või Argaania niisutavat juuksemaski
Sobib kasutamiseks juuksepikendustel, keemiliselt töödeldud ja püsivärviga värvitud juustel.

 

Argaania sulfaadivaba Detox shampoon eemaldab juustest kloori, juuksehooldusvahendite jääke ja rasu. Shampoon sobib kõikidele juuksetüüpidele. Detox shampoon puhastab õrnalt juukseid, muutes need värskendatuks, pehmeks ja siledaks, andes neile meeldiva mündi lõhna.
Võib kasutada koos Argaania niisutava palsamiga või Argaania niisutava juuksemaskiga

Sobib kasutamiseks juuksepikendustel, keemiliselt töödeldud ja püsivärviga värvitud juustel.

 Argaania sulfaadivaba juukseid taastav shampoon sobib nõrkadele, lõhenenud, kahjustatud, töödeldud, kuivadele, rabedatele ja karedatele juustele. Shampoonis on kasutatud tõhusat, juukseid tugevdavat tehnoloogiat – Keratrix, mis parandab ja tugevdab kahjustatud juukseid. Shampoon on välja töötatud kahjustatud juuste taastamiseks. 
Parima tulemuse saavutamiseks kasuta koos Argaania sulfaadivaba juukseid taastava palsamiga või Argaania juukseid taastava maskiga
Ei sobi kasutamiseks juuksepikendustel ega keemiliselt sirgendatud juustel, kuna sisaldab rikkalikult valku.

 Argaania tooniv sulfaadivaba shampoon blondidele juustele sobib erinevatele juuksetüüpidele – blondidele, pleegitatud, hallidele, valgetele, toonitud ja isegi tumedatele juustele.

Shampoon värskendab blondide ja hallide juuste värvi. Aitab hoida juuste tooni ja tekstuuri ning annab neile niiskuse ja sära. Kasuta koos Argaania niisutava palsami või Argaania niisutava juuksemaskiga.
Sobib kasutamiseks juuksepikendustel, keemiliselt töödeldud ja püsivärviga värvitud juustel.


Argaania päiksekaitsega shampoon
 sobib kõigile juuksetüüpidele, eriti kuivadele, rabedatele, töödeldud või värvitud juustele. UV-filtritega täiustatud shampoon puhastab ja aitab kaitsta juukseid värvi tuhmumise ja ultraviolettkiirte tekitatud kahjustuste eest. Maksimaalse tulemuse saamiseks kasuta koos Argaania päikesekaitsega palsamiga

Ei sobi
kasutamiseks juuksepikendustel ega keemiliselt sirgendatud juustel.