Argaaniaõlist

Mis on argaaniaõli?

Argaaniaõli (tuntud ka kui Maroko "vedel kuld") on olnud muule maailmale pikka aega hästi hoitud saladus, mida teadsid ainult need, kes on juuste- ja nahahoolduse alal otsinud parimat. Argaaniapuud kasvavad vaid piiratud alal Maroko edelaosas ja on äärmiselt hästi kohanenud põua ja muude karmide keskkonna tingimustega. Argaaniapuud kannavad argaaniavilju, mis on delikatessideks kitsedele, kes söövad viljaliha ära, kuid jätavad vilja seemned puutumata. Seemned koguvad kokku kohalikud elanikud, kes ekstraheerivad seemnetest külmpressimise teel argaaniaõli.

 

Mida tähendab külmpressitud argaaniaõli?

Pole saladus, et Maroko argaaniaõli on orgaaniliselt külmpressitud aga mida tähendab „külmpressitud” tegelikult? Põhimõtteliselt tähendab see, et argaaniapuu viljade seemned on käsitsi korjatud ja külmpressitud, et saada väga kõrge kvaliteediga õli, millel on kõrge antioksüdantide tase. Õlide ekstraheerimiseks mõeldud külmpressimist peetakse kõige tõhusamaks meetodiks õlide ekstraheerimisel ilma neid kahjustamata. Muud õlide ekstraheerimise meetodid hõlmavad keetmist, lahustiga ekstraheerimist ja rafineerimist, mis võib kahjustada looduslike antioksüdantide, vitamiinide ja värvuse eemaldamisel õli omadusi ja eeliseid. Argaaniaõli populaarsuse kasvades leidub turul igasuguseid tooteid, mis väidavad kasutavat puhast argaaniaõli, kuid kui paljud neist toodetest sisaldavad tegelikult 100% värsket ja 100% looduslikku argaaniaõli? Argaaniaõli kvaliteedis on turul palju variatsioone, on väga oluline, et oleksite teadlik sellest, mida oma juustele ja nahale ostate ja kasutate.

 

Mida tähendab sertifitseeritud mahetoode?

Mõiste mahe tähendab viljelusmeetodeid, mida kasutatakse ürtide, eeterlike õlide ja taimede kasvatamiseks. Sertifikaadi saamiseks peab ettevõte taimede istutamise, kasvatamise ja ekstraheerimise ajal järgima rangeid juhiseid. See tagab, et taimede kasvatamisel ei kasutata: kunstlike väetisi, pestitsiide, fungitsiide, sünteetilisi umbrohutõrjevahendeid, kasvuhormoone ja geneetilisi modifikatsioone. Kõikides Silk Oil of Morocco juuksehooldustoodetes sisalduv argaaniaõli omab mahetoote sertifikaati. Mõnedes Silk Oil of Morocco toodetes kasutatakse ka teisi õlisid (näiteks aaloe vera õli ja õhtuse priimula õli), mis omavad samuti kõik mahetoote sertifikaate.

 

Miks kutsutakse argaaniaõli "vedelaks kullaks"?

 

Prantsuse ajakirja The Journal of Pharmacy & Pharmacology andmetel võtab 2-2,5 liitri argaaniaõli tootmine traditsioonilise meetodi kasutamisel ühel inimesel aega 58 tundi ja vaja läheb 100 kg puuvilju. Pole siis ime, et see on kõige kallim õli maailmas! Isegi kasutades uuemat mehaanilist protsessi, mis on kasutusele võetud mõnes Maroko paigas, võtab 4-6-liitri argaaniaõli tootmine aega 13 tundi tööd ja vaja läheb 100 kg puuvilju! Argaaniaõli on väga keeruline valmistada, kuna see nõuab tundide pikkust käsitsi tööd, seega kahjuks pole sellist asja nagu odav argaaniaõli.

 

Argaaniaõli eelised

 

Argaaniaõli sisaldab rikkalikult fenoole, karoteene, skvaleeni ja küllastamata rasvhappeid (sealhulgas oomega-9 ja oomega-6 rasvhappeid). Need rasvhapped täidavad kehas olulist rolli lipiidide ehitusmaterjalina, hoiavad naha pingsa, tugevdavad rakusidemeid ja rakkude ainevahetust. Argaaniaõlis on kaks korda kõrgem E-vitamiini (tokoferool) sisaldus kui oliiviõlis. E-vitamiin on üks efektiivsemaid antioksüdante võitluses nahka vanandavate vabade radikaalide toime eest. E-vitamiinil on ka hea võime siduda niiskust. Argaaniaõli näol on tegemist tõelise imevahendiga, mis sobib igas vanuses inimestele, ei sulge poore ja omab kõige mitmekesisemat kosmeetilist toimet. Argaaniaõli on heade vananemisvastaste ja naha tegevust reguleerivate omadustega, kaitseb päikesepõletuse eest, ravib nahapõletikke, ekseemi, psoriaasi ja väiksemaid ärritusi. Tugevdab naha niiskusbarjääri, toidab ning pehmendab.